چگونه لاستیک دولتی ارزان بخریم؟

 

شما از چه راه‌هایی برای خریدن لاستیک استفاده می‌کنید؟ آیا تابه‌حال لاستیک دولتی خریده‌اید یا خرید لاستیک به نرخ آزاد را ترجیح می‌دهید؟ لاستیک یکی از ضروری‌ترین اجزای خودرو است. در طول هر چهارفصل، در سرما و گرما توقع داریم کار زیادی برایمان انجام دهد. در همه مسیرهای آسان و سخت، جاده‌ها و مسیرهای خاکی، لاستیک‌ها هستند که بار حرکت را بر دوش می‌گیرند؛ بنابراین، طبیعی است که آسیب‌پذیر باشند و پس از مدتی نیاز باشد آن‌ها را تعویض کنیم.

 

خرید لاستیک دولتی ارزان

 

در طول یک‌سال گذشته، همه‌ی کالاهای ضروری دچار افزایش قیمت فراوانی شده است و لاستیک هم از این قاعده مستثنا نیست. اگر قبلا لاستیک را با مبلغ کمی خریداری می‌کردید، اکنون برای خرید دو حلقه لاستیک باید بیش از یک‌میلیون هزینه کنید. قیمت لاستیک‌های خارجی بسیار از این مقدار هم بیشتر است و اگر بخواهیم همیشه لاستیک خارجی بخریم، هزینه‌های زیادی به ما تحمیل می‌شود.

اکنون چاره چیست و چکار باید کرد؟ یکی از تصمیمات دولت، عرضه لاستیک دولتی بوده است؛ یعنی لاستیک را به نرخ دلار 4200 تومن خریداری و در اختیار مصرف‌کننده قرار می‌دهد. بدین ترتیب، لاستیک به نرخ دولتی نصفی از هزینه‌های خرید را کاهش می‌دهد. تصمیم بر این بوده که عرضه لاستیک دولتی عادلانه باشد و هر نفر در طول سال بتواند دو حلقه لاستیک دولتی را دریافت کند.

اما خرید لاستیک دولتی به چه صورتی است؟ از چه راه‌هایی و با کمترین دردسر می‌توان لاستیک به نرخ دولتی را خریداری کرد؟ در ادامه، لام تا کام لاستیک دولتی را بریتان توضیح خواهیم داد.

چه شیوه‌هایی برای تهیه‌ی لاستیک به نرخ دولتی وجود دارد؟

دو راه برای خریدن لاستیک دولتی وجود دارد. یکی آن است که به نزدیک‌ترین نمایندگی در شهر خودتان مراجعه کنید و با ارائه مدارک دو حلقه لاستیک به نرخ دولتی تحویل بگیرید. این راه دقیقاً مانند خرید لاستیک به قیمت آزاد است. به مغازه لاستیک‌فروشی می‌روید و خریدتان را انجام دهید. لیست تمام نمایندگی‌ها هم در سایت تولیدکنندگان عرضه لاستیک دولتی موجود است و می‌توانید از هر نمایندگی که دوست داشتید خرید کنید. سهمیه هر شخص برای تهیه لاستیک به نرخ دولتی سالی دو حلقه است.

 

خرید اینترنتی لاستیک دولتی

 

راه دوم که آسان‌تر هم است، خرید لاستیک به شیوه‌ی اینترنتی است. اگر خودروی شما پراید است، با مراجعه به سایت تولیدکنندگان عرضه لاستیک پراید دولتی خرید خود را ثبت می‌کنید و ظرف یک هفته لاستیک را جلوی درب منزل تحویل بگیرید. نکته مهم این است که مدارک موردنیاز را باید به‌صورت آنلاین در سایت ثبت کنید و حتماً از ثبت کامل مدارک اطمینان داشته باشید. در غیر این صورت، لاستیکی به شما تعلق نمی‌گیرد.

اشکال این روش اتمام سریع موجودی لاستیک دولتی است. شواهد نشان می‌دهد در چند ساعت سهمیه سایت تمام می‌شود. خصوصاً درباره محصولات پرطرفدار مانند لاستیک پراید دولتی، موجودی در چند دقیقه به صفر می‌رسد. توصیه‌ی ما این است که به اطلاعیه‌ها و زمان ثبت‌نام لاستیک دولتی دقت کنید. در همان زمان مقرر وارد سایت شوید و خریدتان را ثبت کنید. عرضه لاستیک پراید دولتی و دیگر خودروها هرچند وقت یک‌بار دوباره شارژ می‌شود.

مدارک لازم برای تهیه‌ی لاستیک به نرخ دولتی

در زمان اعلام‌شده وارد سایت شوید و خرید خود را ثبت کنید. دقت کنید اگر در ثبت‌نام اینترنتی مبتدی هستید از فردی متخصص کمک بگیرید.

مدارک لازم برای خرید لاستیک دولتی آنلاین به شرح زیر است:

  • تصویر واضح و باکیفیت کارت ملی مالک خودرو
  • تصویر واضح و باکیفیت پشت‌وروی کارت خودرو
  • تصویر واضح و باکیفیت کارت سبز خودرو

تصاویر ارسالی باید خوانا باشد و وجود هرگونه ردی در پس‌زمینه از انگشت دست گرفته تا گوشه‌ی قالی یا میز کار، موجب ابطال مدارک می‌گردد. هرگونه نا مطابقتی موجب سلب سهمیه می‌گردد، بنابراین، مشخصات کارت ملی با مالک خودرو باید یکسان باشد.

لطفا شماره تلفن و ایمیل مطمئنی را در سامانه ثبت کنید و اگر جواب تلفن‌ها را ندهید، سفارش لغو می‌شود و مبلغ پرداخت‌شده هم پس داده نمی‌شود. هنگامی‌که از خرید لاستیک دولتی پشیمان شدید، لغو خرید را حتماً در سامانه انجام دهید.

هنگام خرید لاستیک پراید دولتی یا دیگر لاستیک‌ها، گول تبلیغات سایت‌های متفرقه را نخورید و خرید را حتما در سامانه‌ی اعلام‌شده و یا سایت تولیدکنندگان لاستیک خودرو مانند سایت شرکت‌های بارز، دنا یا ایران تایر انجام دهید.

درصورتی‌که می‌خواهید سفارش خود را به‌صورت حضوری انجام دهید، به نمایندگیهای عرضه لاستیک دولتی مراجعه کنید و مدارک لازم را تحویل دهید. مدارک به شرح زیر است:

  • برگ سبز خودرو
  • کارت ملی صاحب خودرو
  • کارت ماشین

دقت کنید که هر نفر فقط یک‌بار در سال می‌تواند برای تهیه‌ی لاستیک به نرخ دولتی اقدام کند و مدارک حتماً باید باهم تطابق داشته باشد.

لاستیک به نرخ دولتی مشمول چه کسانی می‌شود؟

لاستیک به نرخ دولتی مشمول چه کسانی می‌شود؟

 

محدودیتی برای دریافت لاستیک دولتی وجود ندارد اما هدف از این برنامه، کمک به اقشار آسیب‌دیده و کم‌درآمد است.

قیمت ماشین و قطعات یدکی خودرو تا ده برابر افزایش پیداکرده است. با مراقبت از خودرو تا حدودی می‌توان این هزینه‌ها را کاهش داد اما تعویض لاستیک خودرو امری اجتناب‌ناپذیر است. هرچقدر هم که مراقب خودرو باشید، لاستیک پس از مدتی فرسوده شده و نیاز به تعویض دارد. این نیاز درباره‌ی رانندگان تاکسی حضوری و اینترنتی، کسب‌وکارهای مرتبط با خودرو بسیار بیشتر است. این مشاغل تمام ساعات روز مشغول کار با ماشین هستند و لاستیک از همه قسمت‌ها بیشتر آسیب می‌بیند.

 عرضه‌ی لاستیک دولتی راهی است که رانندگان و افراد کم‌درآمد بتوانند با هزینه‌ی کمتری لاستیک موردنیاز خود را تهیه کنند.