الگوهای آج لاستیک و کاربردهای متنوع آن

 

آج قسمتی از لاستیک خودرو است که با سطح زمین تماس دارد. هنگامی‌که به مغازه لاستیک‌فروشی می‌روید و به لاستیک‌های نو نگاه می‌کنید، تنوع بی‌اندازه‌ای از لاستیک‌های آج‌دار دیده‌ می‌شود. دلیل این گوناگونی چیست؟ آج‌های لاستیک منحصربه‌فرد است زیرا در شرایط حساس رانندگی به کمک‌راننده می‌آید و در موقعیت‌های مختلف بهتر می‌تواند خودرو را هدایت کند. از این رو، گُل لاستیک ما را یاد داستان‌های پلیسی می‌اندازد که تنها با جا ماندن رد لاستیک روی زمین می‌توان به شکل اصلی آن پی برد.

 

انواع الگوهای لاستیک‌های آج‌دار

 

  • برجستگی میانی: (rib) بخشی که دقیقاً در وسط آج‌های لاستیک قرار دارد و از بلوک‌های مختلف ساخته‌شده است.
  • شیار: (groove) بریدگی‌های عمق داری که به شکل دورانی داخل آج‌های لاستیک کشیده شده است.
  • بلوک‌های آج: (block tread) بخش‌های برجسته لاستیک که با سطح زمین در تماس است.
  • شیارهای ریز: (sipe) شیارهای ریز و کوچکی که روی بلوک‌های آج حک‌شده است.

این چهار قسمت گل لاستیک را تشکیل می‌دهند و مجموعه‌ی آن‌ها شکل خاصی به آج‌های لاستیک می‌بخشد. طراحان لاستیک طوری لاستیک‌های آج‌دار را می‌سازند که هنگام عبور از جاده‌های لغزنده، مسیرهای خیس، جاده برفی و یا راه‌های خشک و غبارآلود، ماشین تعادل خود را حفظ کند و کنترلش از اختیار راننده خارج نگردد.

لاستیک‌های آج‌دار چه الگوهایی دارند؟ تعداد آن‌ها زیاد نیست و به‌طورکلی به چهار دسته تقسیم می‌شوند. آج‌های لاستیک خودروی شما کدام‌یک از این الگوها را دارد؟

لاستیک‌های آج‌دار جهت‌دار

این نوع لاستیک شیارهای عمیقی دارد و به شکل V است. اسم آن الگوی جهت‌دار است، چون در یک‌جهت حرکت می‌کند که با علامت مشخص‌شده است. الگوی جهت‌دار به دلیل شیارهای عمیق، آب را به‌خوبی از میان خود عبور می‌دهد و برای جاده‌های خیس و مسیرهای پرآب بسیار مناسب است. همچنین هنگام پیچیدن در مسیر خشک عملکرد مطلوبی دارد. این الگو در سرعت‌بالا به‌خوبی حرکت می‌کند و در هوای بارانی چسبندگی خود را حفظ می‌کند. گل‌ لاستیک‌جهت دار چندان برای مناطق خشک و گرمسیری توصیه نمی‌شود، در برابر حرارت مقاومت کمتری دارد و لاستیک دچار ساییدگی می‌شود.

 

لاستیک‌های آج‌دار جهت‌دار

 

لاستیک‌های آج‌دار متقارن

 

الگوی متقارن، متداول‌ترین شکل لاستیک‌های آج‌دار است. راننده با استفاده از این نوع لاستیک عملکرد خوبی دارد و رضایت مصرف‌کننده را به دنبال داشته است. این الگو در تمام قسمت‌های لاستیک یکسان است و دو طرف آن‌هم یک الگو دارد. آج‌های لاستیک متقارن دارای مزیت‌های زیر است:

  • حرکت نرم لاستیک‌ها
  • ثبات بالا درحرکت
  • حداقل لرزش در رانندگی

یکی دیگر از خوبی‌های این الگو، قابلیت جابجایی در چرخ‌های جلو و عقب ماشین است. سروصدای کمی دارند و در هنگام پیچیدن به نرمی حرکت می‌کنند. گل‌ لاستیک متقارن دوام زیادی دارند و یکی از دلایل محبوبیت آن‌ها همین است. در داخل فضای شهر به‌خوبی عمل می‌کنند اما در محیط‌های دیگر همین کارایی را ندارند. در جاده‌های خیس و یا برفی به‌خوبی مسیرهای شهری عمل نمی‌کنند.

لاستیک‌های آج‌دار نامتقارن

 

این الگو از بهترین آج‌های لاستیک خودرو است که بیشتر در ماشین‌های اسپرت دیده می‌شود. تنوع زیادی در گل لاستیک به‌کاررفته است. قسمت وسط برای عبور از جاده‌های برفی مناسب است و کناره‌های آن در عبور از جاده‌های خشک به‌خوبی عمل می‌کند؛ بنابراین، در انواع جاده‌ها عملکرد مناسبی دارد. لاستیک‌های آج‌دار نامتقارن برای شرایط مختلف آب‌وهوایی ساخته‌شده است. هنگام باران چسبندگی خود را با زمین حفظ کرده و آب را به‌خوبی عبور می‌دهد. در مسیرهای برفی هم دچار لغزش نمی‌شود. مقاومت نسبتاً کمی در برابر گرما دارد و باید از آن مراقبت کرد. از ویژگی‌های مثبت لاستیک‌های آج‌دار نامتقارن می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • با استفاده از آن‌ها هدایت خودرو به‌آسانی صورت می‌گیرد
  • در هنگام پیچیدن تعادل آن به‌خوبی حفظ می‌شود
  • در جاده‌های خیس عملکرد مطلوبی دارد

دو نوع الگوی طراحی در این لاستیک استفاده‌شده است: الگوی بیرونی و درونی. کمی عجیب به نظر می‌رسد اما برای اهداف مشخصی طراحی‌شده است. قسمت درونی آن برای جاده‌های خیس و برفی مناسب است و قسمت بیرونی آن در جاده‌های خشک و مسیرهای شهری. این عملکرد دوگانه باعث شده لاستیک‌های آج‌دار نامتقارن محبوب باشند. همچنین در جاده‌های خشک صدای کمی تولید می‌کنند.

 

لاستیک‌های آج‌دار متقارن و نامتقارن

 

لاستیک‌های آج‌دار نامتقارن و جهت‌دار

نمونه اعلای خلاقیت در طراحی لاستیک! این لاستیک تمام مزایای لاستیک‌های قبلی دارد و در خودرو‌های سوپراسپورت استفاده می‌شود. در تمام فصول عملکرد مطلوبی دارد، صدای زیادی تولید نمی‌کند و جریان آب را به‌خوبی عبور می‌دهد. اصطکاک و چسبندگی آن به زمین، خصوصا در آب‌وهوای بارانی و برفی، به طرز قابل‌قبولی بالاست. این لاستیک ‌جهت مشخصی دارد و نمی‌شود آن را در جهت مخالف نصب کرد. لاستیک‌های عقب و جلوی ماشین به‌صورت جفتی به بازار عرضه می‌شود. عملکرد این لاستیک در خشکی و فضای شهری هم مطلوب است و در هنگام پیچیدن یا تغییر مسیر به‌خوبی کار می‌کند. همان‌طور که از نامش پیداست گل‌ لاستیک ترکیبی از دو نوع نامتقارن و جهت‌دار است.

عمق آج لاستیک

 

با رشد زندگی شهری و افزایش گرفتاری‌های روزمره، رسیدن به مقصد برای ما مهم‌تر از چگونه رسیدن شده است و از مسئله مهمی مانند عمق آج لاستیک به‌آسانی صرف‌نظر می‌شود. توجه به عمق آج لاستیک‌، یکی از ساده‌ترین معیارهایی است که کمک زیادی برای بهبودی عملکرد خودرو و لاستیک می‌کند. عمق آج لاستیک شما کم است یا وضعیت مناسبی دارد؟ چه معیارهایی برای اندازه‌گیری عمق آج لاستیک داریم؟ یادگرفتن این مسئله بسیار آسان و بی هزینه است.

جدول زیر نشان می‌دهد که عمق آج لاستیک مطلوب است و یا باید تعویض کردد.

 

وضعیت لاستیک

عمق آج لاستیک

عمق آج لاستیک در وضعیت خوبی به سر می‌برد.

4/32  میلی‌متر یا بیشتر

بهتر است به فکر تعویض لاستیک باشید.

3 میلی‌متر و کمتر از آن

لاستیک را تعویض کنید.

2 میلی‌متر و کمتر از آن

 

اندازه‌گیری عمق آج لاستیک با سکه

این روش کم‌هزینه‌ترین راه برای اندازه‌گیری عمق آج لاستیک است و فقط به یک سکه‌ی پانصدتومانی نیاز دارید. سکه را در آج تایر قرار دهید. اگر نقشه‌ی دور سکه در داخل لاستیک قرار گرفت، آج لاستیکتان عمق مناسبی دارد اما اگر نقشه دور سکه را می‌توانید ببینید، باید به فکر تعویض لاستیک باشید.

نگاه کردن به شاخص فرسودگی آج لاستیک

یکی دیگر از قابلیت‌های لاستیک‌های امروزی، شاخص فرسودگی آج لاستیک است. هنگامی‌که لاستیک نو است این قسمت قابل‌مشاهده نیست، اما در لاستیک‌های کارکرده، خصوصاً زمانی که وارد آب‌شده و خیس است، به‌آسانی مشاهده می‌شود. این قسمت به‌صورت برجستگی‌هایی مابین آج‌های لاستیک دیده می‌شود. اگر این قسمت را نمی‌بینید که خبر خوبی برای لاستیک شماست، اما اگر بیشتر از یک عدد روی آج‌های لاستیک وجود دارد، باید آن را تعویض کنید.

 

شاخص فرسودگی در اندازه‌گیری عمق آج لاستیک