آشنایی اولیه با اجزای لاستیک چه تاثیری در انتخابمان دارد؟

 

اهمیت حیاتی لاستیک خودرو

 

اگر می‌خواهید لاستیک‌های خوبی بخرید، از آن‌ها به‌درستی مراقبت کنید و رانندگی ایمنی داشته باشید، آشنایی با علائم لاستیک و نوشته‌های روی لاستیک ضروری است. دلیل این اهمیت چیست و چگونه می‌توانیم لاستیک‌های مرغوبی برای خودروی‌مان انتخاب کنیم؟ لاستیک تنها عضو خودرو است که با زمین تماس دارد و دستورات ما را اعم از هدایت خودرو، گاز گرفتن، ترمز کردن و پیچیدن به عمل تبدیل می‌کند. علائم لاستیک برای هر خودرویی متفاوت است و همین باعث شده که آگاهی از نوشته‌های روی لاستیک ضامن ایمنی و سلامت آن‌ها باشد. اکنون می‌خواهیم نگاهی به اجزای لاستیک بیندازیم و با یک بررسی مختصر قسمت‌های مختلف آن را در مقابل شما قرار دهیم.

لاستیک از قسمت‌های مختلفی تشکیل‌شده و خوب است بدانیم که چه وظیفه‌ای بر عهده‌دارند.

 

بخش‌های اصلی سازنده لاستیک خودرو

 

  • نگه‌دارنده‌ی لاستیک (belt)

لایه‌ی محافظی از جنس فولاد، فایبرگلاس، ابریشم مصنوعی و موادی دیگر است که مابین روکش لاستیک و بدنه قرارگرفته است. این لایه هم از سوراخ شدن بدنه جلوگیری می‌کند و هم باعث صاف شدن روکش روی زمین می‌شود

  • بریدگی‌های لاستیک (Sipes)

این بریدگی‌های کوچک که روی رویه‌ی لاستیک قرار دارد باعث تماس بهتر لاستیک بر روی سطوح خیس، کثیف، غبارآلود و یا برفی جاده می‌شود.

  • روکش لاستیک(Tire tread)

بخشی از اجزای لاستیک که با زمین در تماس است.

  • شیارهای لاستیک (Tire grooves)

فواصل خالی که روی روکش ایجادشده و هنگام حرکت به آب اجازه می‌دهد از میان لاستیک عبور کند.

  • شانه‌ی لاستیک (Tire shoulder)

قسمت خارجی لاستیک که بر لبه‌ی آن قرارگرفته و اطراف دیواره‌ی لاستیک را پوشانده است.

  • دیواره‌ی لاستیک (Tire sidewall)

دیواره از لایه‌های داخلی لاستیک محافظت کرده و نوشته‌های روی لاستیک مانند علائم لاستیک، شاخص بار لاستیک و تاریخ تولید لاستیک بر روی آن حک‌شده است.

  • آستر داخلی لاستیک (Tire inner liner)

داخلی‌ترین قسمت لاستیک‌های تیوبلس که از هدر رفتن هوای لاستیک جلوگیری می‌کند.

  • زهوار (Tire Beed)

یکی دیگر از اجزای لاستیک که از جنس فولاد بوده و استحکام بالایی دارد. زهوار باعث حفظ وضعیت لاستیک بر روی طوقه میشود.

  • سرپوش بدنه لاستیک (Tire body piles)

از اجزای لاستیک که چندین لایه دارد و جنس آن پلی‌استر است. سرپوش به لاستیک استحکام می‌بخشد و از آن در برابر آسیب‌های جاده‌ای محافظت می‌کند.

اکنون به علائم لاستیک و نوشته‌های روی لاستیک می‌پردازیم که حکم کارت شناسایی را برای لاستیک دارد و شامل مشخصات، سایز لاستیک، شاخص بار لاستیک و تاریخ تولید لاستیک است. علائم لاستیک در نگاه اول ترسناک به نظر می‌رسد اما باکمی توضیح همه‌چیز برای شما روشن خواهد شد. 

 

اطلاعات روی لاستیک چه چیزی به ما می‌گوید

 

    نوع لاستیک

یکی از علائم لاستیک که دانستن آن حیاتی بوده، نوع لاستیک است. حرف P در آغاز نوشته‌های روی لاستیک به معنای استفاده برای خودروی سواری است. اگر در لاستیک‌فروشی حرف T را روی لاستیک دیدید، آن را نخرید چون آن لاستیک برای زاپاس ساخته‌شده است. ممکن است روی لاستیکی حروف LT را ببینید که آن‌هم به درد خودروی شما نمی‌خورد و لاستیک برای وانت یا کامیون سبک درست‌شده است.

    پهنای لاستیک

فکر می‌کنید 215 پس از حرف P چه معنایی دارد؟ دومین قسمت علائم لاستیک مربوط به پهنای آن بوده و واحد آن میلی‌متر است. پس در تصویر بالا لاستیک 215 میلی‌متر پهنا دارد.

    نسبت منظر

یکی دیگر از نوشته‌های روی لاستیک عددی است که پس از ممیز نوشته‌شده و «نسبت منظر» نام دارد. این اصطلاح به معنی ارتفاع دیواره لاستیک و یا به‌عبارتی‌دیگر، میزان درصد ارتفاع دیواره‌ی لاستیک از پهنای آن است. در مثال ما، عدد 65 یعنی ارتفاع دیواره 65 درصد 215 میلی‌متر پهنا است.

    ساختار لاستیک

عددی که پس از نسبت منظر می‌آید، نشان‌دهنده‌ی ساختار لاستیک است. امروزه بیشتر لاستیک‌هایی که به فروش می‌رسند حرف R بر روی آن درج‌شده که به مفهوم رادیال بودن ساختار لاستیک است. یکی دیگر از علائم لاستیک که ممکن است به‌جای R ببینید حرف B است که به ما می‌گوید ساختار لاستیک بایاس است. لاستیک‌های بایاس ارزان‌تر هستند و بیشتر در ساخت لاستیک زاپاس یا لاستیک ماشین‌آلات کشاورزی استفاده می‌شوند.

    سایز رینگ لاستیک

پس از R نوبت به یک عدد دورقمی دیگر می‌رسد و قطر رینگ را مشخص می‌کند. واحد آن را با اینچ می‌سنجند. در تصویر بالا قطر رینگ 16 می‌باشد. قطر رینگ 16 مخصوص خودروهایی مانند نیسان پاترول یا سمند است.

   شاخص بار لاستیک و سرعت

آخرین قسمت علائم لاستیک که در گروه نوع لاستیک، سایز و ساختار آن قرارداد، شاخص بار لاستیک و شاخص سرعت آن است. عدد دورقمی به این معناست که هر لاستیک حداکثر چه مقدار بار را می‌تواند تحمل کند. در تصویر شاخص بار لاستیک 95 است که نشان می‌دهد لاستیک تا 690 پوند را می‌تواند تحمل کند. هنگام خرید باید به شاخص بار لاستیک دقت زیادی بکنیم، چون اگر فراتر از ظرفیت لاستیک بار روی آن حمل کنیم، خطر ترکیدن لاستیک وجود دارد که حادثه‌آفرین است. عدد H که کنار شاخص بار لاستیک قرار دارد، شاخص سرعت است و یعنی هر لاستیک 210 کیلومتر در ساعت را می‌تواند تحمل کند.

تاریخ تولید لاستیک

 

تاریخ تولید لاستیک خودرو

 

 

تاریخ تولید لاستیک در نوشته‌های روی لاستیک اهمیت فراوانی دارد و به‌نوعی نشانه‌ی اعتبار محصول است. در اطراف آن می‌توانید نام تولیدکننده‌ی محصول را ببینید و اینکه کارخانه لاستیک تا چه اندازه خوش‌نام است. تاریخ تولید لاستیک را با یک عدد دورقمی نشان می‌دهند. دو رقم اول یعنی لاستیک پس از چند هفته از سال ساخته‌شده است و دو رقم دوم هم‌سال تاریخ تولید لاستیک است. خوب است که به تاریخ انقضای محصول دقت کنید، چون لاستیک چند سال پس از تولید کیفیت خود را از دست می‌دهد و پس از گذر ده سال نیاز به تعویض دارد.

سخن آخر

هدف ما بیان این نکته بود لاستیک را باید با توجه به مشخصات ماشین خرید. اگر بخواهیم لاستیکی ناسازگار با مشخصات خودرو خریداری کنیم در سیستم ترمز آن اختلال پیش می‌آید و خطرآفرین خواهد بود. مشخصات لاستیک در دفترچه راهنمای خودرو درج‌شده است و با توجه به آن می‌توانید لاستیک موردنیاز خود را خریداری کنید.

 

 

 

 

منابع:

https://www.tireamerica.com/resource/how-to-read-tire-sidewall

https://blog.firestonecompleteautocare.com/tires/what-are-different-parts-of-a-tire/