شرایط استفاده از گارانتی لاستیک خودرو

 


لاستیک یکی از مهم‌ترین تجهیزاتی است که برای خودروی‌مان می‌خریم. همه‌ی ما دوست داریم که لاستیک برای سال‌های زیادی کار کند یا حداقل به اندازه زمانی که شرکت‌های لاستیک‌سازی وعده می‌دهند، سالم بماند. اگر این اتفاق نیفتاد چکار باید کرد؟ اگر لاستیک در فرایند تولید دچار مشکلی شده باشد و پس از مدت کوتاهی متوجه آن شویم، چه اقدامی باید انجام دهیم؟ گارانتی لاستیک مسئله‌ای اساسی است که هنگام خرید لاستیک باید به آن توجه داشته باشیم. آگاهی از قوانین گارانتی لاستیک، دستورالعمل‌ها و مواردی که گارانتی را باطل می‌کند، برای خریداران کاملاً الزامی است.

 

 

در این مقاله می‌خواهیم نکات ضروری را درباره گارانتی لاستیک شرح دهیم. برخورداری از گارانتی چه شرایطی دارد؟ کدام بندها ناقض گارانتی است؟ مراحل پیگیری استفاده از گارانتی چیست و گارانتی لاستیک بارز، گارانتی لاستیک ایران تایر، گارانتی لاستیک کویر و گارانتی لاستیک گلدستون به چه صورت است؟ 

چه شرایطی شامل گارانتی لاستیک می‌شود؟

تمامی شرکت‌های تولیدکننده‌ی لاستیک، اعم از خارجی یا داخلی، خدمات پس از فروش دارند و اگر لاستیک به هر دلیلی دارای نقص یا اشکال فنی در مرحله تولید باشد و مشتری درخواست خسارت کند، لاستیک مرجوع شده و یا هزینه خسارت لاستیک به مشتری پرداخت می‌شود. ضوابط و مقررات شرکت‌ها در تعیین گارانتی با هم متفاوت است و این تفاوت بیشتر در مدت زمان گارانتی محسوس است اما به طور کلی قوانینی وجود دارد که همه‌ی شرکت‌ها به آن پایبند هستند.

  • اندازه استاندارد آج لاستیک

آج غیر از زیبایی که به لاستیک می‌دهد، ضامن سلامت و امنیت است. اگر ارتفاع آج از حد استاندارد کمتر باشد، خطر ترکیدگی لاستیک وجود دارد. طبق قوانین گارانتی لاستیک گلدستون، اندازه آج لاستیک نباید کمتر از 6/1 میلی‌متر باشد، چون کمتر از این عدد آج لاستیک از بین رفته و دیگر کارایی ندارد. در گارانتی لاستیک بارز قیدشده که لاستیک باید 30 درصد آج داشته باشد. پس قبل از اقدام برای گارانتی لاستیک، از سلامت آج‌ها مطمئن شوید.

  • تاریخ ساخت لاستیک

اگر مدت زمان استفاده از لاستیک بر اساس قوانین بین‌المللی بیشتر از زمان مقرر باشد، گارانتی لاستیک به شما تعلق نخواهد گرفت.

 

 

قبل از هرچیز به شناسنامه‌ی لاستیک، یا اعدادی که روی آن ثبت‌شده نگاه کنید. در قسمت تاریخ تولید، عددی چهاررقمی بر روی لاستیک وجود دارد. دو رقم اول نشانه‌ی تعداد هفته‌هایی است که از تاریخ ساخت لاستیک می‌گذرد و دو رقم دوم سال ساخت لاستیک است. برای مثال، تاریخ 3909 به معنای هفته‌ی سی‌ونهم از تاریخ ساخت لاستیک در سال 2009 می‌باشد.

شرکت‌های لاستیک‌سازی هر کدام تاریخ مشخصی برای پذیرش گارانتی لاستیک دارند و این اختلاف زمان در لاستیک‌های خارجی با ایرانی بیشتر است. لاستیک‌های خارجی به طور متوسط از سه سال تا پنج سال مشمول گارانتی می‌شوند. گارانتی لاستیک هانوک پنج سال است. در شرکت‌های داخلی هم گارانتی از یک‌ونیم سال تا پنج سال متغیر است. گارانتی لاستیک بارز سی هفته است. گارانتی لاستیک گلدستون و گارانتی لاستیک کویر، هر کدام به ترتیب 36 و 48 ماه است. گارانتی لاستیک ایران‌تایر هم 4 سال است.

تولید کنندگان لاستیک، گارانتی را برای ایجاد اطمینان به مشتری ارائه می‌دهند و مدت زمان آن در مواقع مختلف متغیر است.

تاثیرات جاده‌ای و شرایط گارانتی

 

شما کاملا مختارید به هر جا که می‌خواهید بروید و در هر جاده‌ای رانندگی کنید اما شرایط گارانتی را از دست خواهید داد. اگر پس از مراحل کارشناسی، مشخص شود که لاستیک بر اثر رانندگی در جاده‌های نامناسب آسیب دیده است، گارانتی لاستیک لغو خواهد شد. رانندگی در جاده‌های خاکی، جاده‌های ناهموار و مسیرهای صعب‌العبور همگی به لاستیک آسیب می‌رسانند و در نتیجه ناقض گارانتی است. همچنین، دست‌اندازهای جاده‌ای هم می‌تواند به لاستیک خسارت وارد کند و گارانتی در این مورد هم اعمال نخواهد شد.

رعایت اصول اولیه نگهداری از لاستیک لازم است و اگر مشخص شود که لاستیک بر اثر استفاده نادرست آسیب دیده است، گارانتی مورد پذیرش قرار نخواهد گرفت. سعی کنید تا حد امکان در مسیرهای آسفالت و استاندارد رانندگی کنید، تا غیر از لاستیک، دیگر قسمت‌های خودرو هم آسیب نبیند.

تعمیرات لاستیک ناشی از آسیب‌های عمدی و غیرعمدی

این بند موارد مختلفی را شامل می‌شود. طرز نصب نادرست لاستیک موجب آسیب شده و گارانتی را نقض می‌کند. پنچری از شایع‌ترین موارد لاستیک‌های آسیب‌دیده است که مشمول گارانتی نخواهند شد. اگر در انتخاب لاستیک و یا نوع آن اشتباه کردید، گارانتی لاستیک شما ملغی خواهد شد. برای مثال، استفاده از لاستیک تیوب‌دار به جای تیوبلس یا استفاده از رینگ متفاوت و ناهمسان با لاستیک و یا استفاده از دوتایر با مشخصات مختلف در یک محور و همچنین استفاده از تیوب‌های بزرگ‌تر یا کوچک‌تر، همگی موجب رد گارانتی می‌شود.

بر اساس قوانین گارانتی لاستیک بارز و گارانتی لاستیک ایران‌تایر، اگر لاستیک پس از تعمیر دچار اشکال شود یا اشکالات جلوبندی موجب ترک برداشتن لاستیک شود و یا از تیوب و رینگ غیراستاندارد برای لاستیک استفاده شود، گارانتی به لاستیک تعلق نخواهد گرفت.

 

 

به طور کلی هر گونه استفاده نادرست از لاستیک چه آگاهانه و غیر آگاهانه، ابطال گارانتی را به دنبال دارد. 

برخورد آتش یا مواد آتش‌زا

اگر لاستیک بر اثر برخورد با موانع، استفاده از زنجیر چرخ، در معرض قرار گرفتن آتش، مواد نفتی و مواد شیمیایی دچار اشکال شود، گارانتی لاستیک مورد پذیرش قرار نمی‌گیرد. در مقررات گارانتی لاستیک بارز، گارانتی لاستیک ایران‌تایر و گارانتی لاستیک گلدستون، در صورتی که ماشین دچار تصادف شود و یا مواد شیمیایی و آتش زا موجب آسیب دیدن دیواره‌ها و سایش آج لاستیک گردد، با تقاضای گارانتی لاستیک موافقت نخواهد شد.

مراحل پذیرش گارانتی لاستیک

 

قبل از هرچیز به نمایندگان معتبر لاستیک مراجعه و تقاضای خود را مطرح کنید. درخواست گارانتی لاستیک توسط کارشناسان متخصص و کارشناسان اداره کل بازاریابی مناطق بررسی خواهد شد. اگر مشتری به نحوه‌ی بررسی کارشناس مربوطه اعتراض داشت، مرجع تصمیم گیری کارشناس بازاریابی خواهد بود.

مدارک زیر برای استفاده از گارانتی لازم است:

  • گواهی نامه فرد متقاضی گارانتی لاستیک
  • اصل کارت ماشین

در صورتی که قرار باشد مابه‌تفاوت هزینه به فرد متقاضی پرداخت شود، این مبلغ پس از محاسبه عمق آج تایر توسط کارشناسان متخصص تعلق خواهد گرفت.

بر اساس قوانین گارانتی لاستیک کویر، گارانتی لاستیک گلدستون و گارانتی لاستیک ایران‌تایر هزینه نصب مجدد لاستیک بر عهده مشتری خواهد بود اما برای انبارداری و حمل‌ونقل هزینه‌ای پرداخت نخواهد کرد.